Balkan Grand Prix 6

Локомотив (ГО) триумфира в "железничарското" дерби (видео)

Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) спечели "железничарското" дерби. Играчите на Иван Колев надиграха с 2:1 Локомотив (Пловдив) в мач от десетия кръг на Първа професионална лига.

Срещата започна отлично за домакините. Матиас Курьор вкара първия гол в мача, а в началото на втората част Рахави Кифуети направи 2:0. Капитанът на "смърфовете" Мартин Камбуров намали резултата с поредния си гол в шампионата, но той не бе достатъчен за играчите на Илиан Илиев да вземат нещо от новака в Първа лига.

Това е втори последователен успех за Локо (ГО). Играчите на Иван Колев събраха актив от осем точки. Положението при пловдивчани е коренно различно. Футболистите на Илиан Илиев са в серия от две поредни поражения. Все пак "смърфовете" са по-напред в таблицата с актив от 12 пункта.

Мачът стартира с натиск за домакините. В 5-ата минута Николай Христов центрира в наказателното поле, след което Цветан Генков стреля с глава, но Пиргов изби топката в корнер. Малко по-късно Рахави Кифуети също пробва рефлекса на стража на "смърфовете", но ударът му бе слаб, за да затрудни Илко Пиргов.

Първият гол в сблъсъка падна в 19-ата минута. В автор на попадението се превърна Матиас Курьор, който центрира от пряк свободен удар, кълбото не бе засечено от нито един играч и влетя неспасяемо в мрежата на пловдивчани. Отговорът на гостите бе моментален. В 24-ата минута Дани Кики центрира към дебютанта за тима Павел Виданов, който стреля с глава, но Банков се намеси отлично и запази аванса на отбора си.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за домакините от Горна Оряховица. Рахави Кифуети се възползва от центриране от корнер и с диагонален изстрел вкара втория гол във вратата на Илко Пиргов. Пет минути по-късно Кирил Котев изведе майсторски Мартин Камбуров, който с лекота вкара поредния си гол в Първа лига.

В 88-ата минута Мартин Камбуров имаше отлична възможност да донесе точка на "смърфовете", но шутът бе спасен от Николай Банков. Това бе и последната по-интересна ситуация в сблъсъка от десетия кръг.

ЛОКОМОТИВ (ГО) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:1