Валенсия на Прандели изкова победа в Хихон (видео)

Отборът на Валенсия надви с 2:1 като гост Спортинг Хихон в среща от осмия кръг на Ла Лига, играна пред 25 309 зрители на "Ел Молинон". Марио Суарес реализира два гола (7 и 65), а Карлос Кастро вкара за астурианския тим. Това беше дебютен мач за новия наставник на "лос че" Чезаре Прандели.

Първият шанс се откри пред Карлос Кастро във втората минута. Нападателят на домакините стреля неточно от малкото наказателно поле. В седмата минута гостите от "Местайя" откриха резултата. Родриго Морено центрира, Даниел Парехо хитро пропусна топката и Марио Суарес наказа Иван Куеяр - 0:1. В 29-ата Пичу Куеяр взе топката от главата на Родриго. В 38-ата "прилепите" пропуснаха да удвоят резултата след хубав рейд отдясно. В 41-ата астурианци изравниха след силно включване отляво, центриране на Исма Лопес и безпощаден удар с глава на Карлос Кастро - 1:1.

През второто полувреме момчетата на Чезаре Прандели натиснаха, но трудно намираха пространства за удар. В 65-ата минута Парехо центрира от фал, защитник на домакините не успя да избие добре с глава и топката се озова в Марио Суарес, който от пет метра разстреля вратаря - 1:2. В 74-ата Родриго получи дълга топка в наказателното поле, ала не шутира точно в търсене на далечния горен ъгъл. В края момчетата на Абелардо Фернандес не вложиха достатъчно идеи в атака.

Хихонци се свлякоха в зоната на изпадащите след пето поредно поражение. "Бяло-черните" пък се стабилизираха в средата на класирането.