Уотфорд си тръгна с три точки от Мидълзбро (видео)

Уотфорд спечели с 1:0 гостуването си на Мидълзбро в среща, в която липсваше качество. Единственото попадение бе дело на Хосе Холебас в 54-ата минута, а ситуацията бе един от редките моменти, които заслужаваха интереса на феновете. Успехът изкачи Уотфорд в горната част на класирането, а Боро остана много близо до зоната на изпадащите.

Още във втората минута Трой Дийни се озова в добра позиция, но намеса на Бен Гибсън предотврати опасността. Боро отговори с няколко атаки. Първо Стюърт Даунинг си пробва късмета с далечен удар, но не бе точен. След това Гастон Рамирес прати топката встрани с диагонален удар покрай Аурелио Гомес.

И двата отбора не можеха да намерят ритъма си, а грешните подавания изобилстваха. Домакините имаха претенции на два пъти за дузпи в средата на първото полувреме, но съдията реши да не посочи бялата точка. В 41-ата минута бе отправен първият точен удар към една от двете врати. Негов автор бе Алваро Негредо, който от воле прати топката в ръцете на Гомес.

В 54-ата минута от нищото се стигна до гол. Айзък Съксес падна в наказателното поле, търсейки дузпа. Мидъзбро изчисти, но топката стигна до Холебас. Гръцкият национал откри резултата със страхотен шут, който не остави шансове на Виктор Валдес. След попадението Уотфорд пазеше резултата, но това не бе особено сложно, тъй като съперникът им нямаше идея как да ги затрудни. В 77-ата минута гостите имаха шанс да удвоят аванса си, но ударът на Съксес отиде в ръцете на Валдес.