Веселинов със силен дебют за Люцерн

Българският баскетболист Веселин Веселинов дебютира за швейцарския тим Люцерн при победата над гостуващия Нюшател с 61:53 (30:25) в среща от първия кръг на новия сезон в първенството на Швейцария. 33-годишният Веселинов, който започна сезона в българския шампион Лукойл Академик, изигра добър мач и беше най-резултатен за домакините с 14 точки. Двубоят се игра през 700 зрители. В следващия кръг на 23 октомври Люцерн гостува на Базел.

Испанският втородивизионен отбор Арабери, където играе Мартин Дурчев, победи гостуващия Мелия с 93:84 (21:20, 21:24, 19:15, 17:19, 15:9) след продължение в среща от третия кръг на първенството на Испания във втора дивизия. Редовното време завърши 78:78. Дурчев беше резерва и за 12 минути се отчете с 3 точки и 2 борби. Арабери е на шесто място в класирането с две победи и загуба.

Марбург, с българката Диана Войнова в състава си, победи Бад Ейблинг със 78:67 (22:14, 21:13, 16:14, 19:26) в среща от петия кръг на женското баскетболно първенство на Германия. 28-годишната Войнова направи "дабъл-дабъл" - 12 точки и 12 борби. Тя добави 1 асистенция, 1 отнета топка и 3 чадъра за 29 минути. Марбург заема трето място в класирането с четири победи и една загуба. Витербо с Роксана Йорданова постигна победа срещу гостуващия Стабия с 66:55 (34:28) в мач от втория кръг в италианската Серия А2 за жени. Българката се отличи с 16 точки, 7 борби и 8 асистенции за 37 минути като титуляр.