Бойко реми на "Мендисороса" (видео)

Отборите на Алавес и Малага направиха 1:1 в обеден мач от осмия кръг на Ла Лига. Дейверсон откри резултата в деветата минута, а Роберто Росалес изравни в 85-ата минута. В последните секунди се стигна до два червени картона.

Още в третата минута гостите поискаха дузпа за игра с ръка, но реферът Ернандес Ернандес замълча. В деветата минута Карлос Камени беше наказан за несъсредоточеното си излизане и Дейверсон заби първи гол - 1:0. В 20-ата минута защитникът на южняците Диего Йоренте напусна терена със съмнения за тежка контузия. Втората част на полувремето тимът на Хуанде Рамос заигра по-офанзивно, но не затрудни особено Фернандо Пачеко.

В 56-ата стражът на баските отрази много хубав удар на Сандро Рамирес. Хуанпи определено придаде класа в атаката на андалуския тим, но в завършаващата фаза гостите от "Ла Росаледа" не намираха решение. В 81-ата Ману Алехандро Гарсия пропусна да реши всичко с втори гол. Четири минути по-късно Роберто Росалес реализира прекрасен изравнителен гол. Дясното крило шутира извън наказателното поле и прати топката в сглобката - 1:1. На финала Тео Ернандес и Хуанпи получиха червени картони.

И двата тима са в средата на класирането.