"Чуковете" прекъснаха лошата серия и излязоха от неприятната зона

Уест Хам победи с 1:0 Кристъл Палас като гост, слагайки край на серията си от пет мача без успех в Премиър лийг. Мануел Лансини (19') реализира единственото попадение, а с тези три точки "чуковете" излязоха от зоната на изпадащите. Кристиан Бентеке пропусна дузпа за домакините, които не успяха да се възползват и от факта, че имаха числено предимство около 1/4 час.

В 19-ата минута "чуковете" взеха заслужен аванс. Пайе и Кресуeл комбинираха добре отляво, след което последният центрира остро в наказателното поле, където връхлитащият на скорост Лансини засече, пращайки топката в далечния ъгъл.

Минута преди края Огбона препъна Бентеке в наказателно поле - дузпа за домакините. Белгиецът изпълни, но прати топката встрани от вратата, пропускайки 11-метровия наказателен удар. В добавеното време и късметът не бе с Бентеке след негов удар с глава, който срещна гредата.

В 75-ата минута "чуковете" останаха с човек по-малко, след като Кресуел получи два жълти картона в рамките на минута. Първият му бе показан заради спорна симулация, а вторият - заради това, че докосна с ръка лицето на Заха.

"Орлите" обаче така и на успяха да се възползват от численото си предимство, като най-чистата им ситуация бе в добавеното време, когато Конър Уикъм стреля опасно с глава, но Адриан спаси.

Уест Хам вече е на 15-о място със седем точки. Палас е осми с 11 пункта.