Шиникова с драматична победа в Люксембург

Изабелла Шиникова постигна победа в първия кръг на квалификациите в Люксембург. На състезанието с награден фонд 250 000 долара българката спечели с 4:6, 6:4, 7:6(6) срещу участващата с "уайлд кард" Никол Меличар от САЩ. Срещата мина през множество обрати и продължи 2 часа и 12 минути.

Този успех осигури на Шиникова 10 точки за световната ранглиста. В следващия кръг тя ще се изправи срещу поставената под номер 1 в схемата на пресявките Кристина Плишкова, която е 64-а в света.
24-годишната Плишкова има една победа срещу Шиникова тази година на червени кортове в германския град Щутгарт в единствената им среща до момента.

В първия сет българката пропиля аванс от 3:1, след което американката взе четири поредни за 5:3.
Шиникова изравни резултата след 6:4 във втората част, а в решителния трети сет спечели тайбрека с 8:6 точки с втория си мачбол. Изабелла направи 9 двойни грешки, а двете си размениха по шест пробива в мача.

Най-добрата българска състезателка Цветана Пиронкова, която е 65-а в световната ранглиста в момента, ще стартира директно в основната схема на турнира.