Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Берое с категорична победа на старта на Националната Баскетболна Лига

Отборът на Берое (Стара Загора) даде сериозна заявка, че ще бъде фактор и през сезон 2016/17 в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Черно море Тича (Варна) със 79:64 (23:20; 21:8; 21:20; 14:16) в среща от I кръг на първенството.

Шейн Гъбсън вкара 17 точки за победителите, Тенчо Тенчев добави 14 точки, а Аарън Джоунс и Степан Тешия приключиха с по 13 точки.

Александър Янев и Станислав Цонков бяха най-резултатни за тима от морската ни столица, като отбелязаха по 14 точки.

„Моряците“ откриха резултата в срещата с тройка на Карамфилов, като в следващите няколко минути гостите играха по-добре и стигнаха до шест точки аванс – 8:2. В следващите минути двата тима си размениха ролите, като дойде ред на старозагорци да покажат възможностите си и в средата на първата четвърт Берое вече водеше – 12:8. В оставащото време играта вървеше кош за кош, а тройка на Тешия в самия край на периода даде аванс на домакините от три точки – 23:20.

В началото на вторите десет минути възпитаниците на Любо Минчев вдигнаха оборотите, като до края на първото полувреме демонстрираха отлична защита, като позволиха на гостите си от Варна да отбележат едва осем точки. Същевременно, в нападение играчите на Берое бяха почти безгрешни и напълно заслужено се оттеглиха на почивката с аванс от 16 точки – 44:28.

Георгиев даде добро начало на второто полувреме за Черно море, след като отбеляза тройка, но след това инициативата отново премина в ръцете на домакините. 3:50 минути преди края на третата четвърт Берое стигна до 21 точки преднина, която бе и най-голямата разлика до този момент в мача, като до края на периода домакините намалиха леко оборотите, но въпреки това, не загубиха много от преднината си – 65:48.

Възпитаниците на Любомир Минчев убиха напълно интригата в мача още на старта на заключителните десет минути, като реализираха серия от 6:0, с която преднината на домакините премина границата от 20 точки – 69:48. Това пречупи напълно съпротивата на „моряците“

Берое – Черно море Тича 79:64 (23:20; 21:8; 21:20; 14:16)

Берое: Алексиев 10, Николов, Гибсън 17, Гудул 11, Джоунс 13 (Тенчев 14, Раднев 1, Тешия 13, Василев, Тодоров)

Черно море: Георгиев 3, Карамфилов 9, Мркович 2, Цонков 14, Янев 14 (Дедижер 3, Диков 3, Джурич 7, Куртев 9, Стефанов)