Силен мач за Страхил Попов за Касъмпаша, но отборът му пропусна победата

Страхил Попов игра пълни 90 минути на много добро ниво за Касъмпаша, но отборът му завърши 0:0 на собствен терен срещу Газиантепспор в 7-ия кръг на турското първенство. Пропуснатата победа остави Касъмпаша в зоната на изпадащите само с 5 точки от началото на сезона, докато гостите с 8 са на 10-а позиция. Другият българин в състава на домакините Васил Божиков остана на резервната скамейка.

Гостите завършиха мача с 9 човека, след като в 55-ата минута Абдулкадир Кайялъ получи втори жълт картон, а в 90-ата същото се случи и с Франтишек Райторал. Страхил Попов направи няколко отлични пробива по дясното крило, но преди почивката удар с глава на Батухан Алтънбаш излезе над горната греда. През втората част пас на българина по земя към Давид Павелка все пак стигна до чешкия халф, чийто изстрел беше слаб.