Младенович срещу Вожняцки на финала в Хонконг

Кристина Младенович се класира за финала на турнира по тенис в Хонконг с награден фонд 250 хиляди долара. Представителката на Франция победи трудно със 7:5, 6:3 срещу поставената под номер осем в схемата Даря Гаврилова.

Последният гейм в срещата продължи повече от 12 минути, а австралийката Гаврилова, която е родена в Русия, създаде множество проблеми на 54-ата в световната ранглиста Младенович. В първите седем гейма от двубоя имаше шест пробива. Представителката на Франция постигна първата си победа срещу Гаврилова в общо втория си мач срещу нея.

На финала Кристина Младенович ще играе срещу петата в основната схема Каролине Вожняцки. Датчанката надигра шампионката от миналия сезон и седма поставена Йелена Янкович от Сърбия с 6:3, 6:4.

Младенович все още няма нито една спечелена титла на сингъл от турнирите на WTA и е загубила предишните си две срещи с бившата номер едно в световната ранглиста Вожняцки. Датчанката е спечелила 24 титли на сингъл.