Борусия (М) пропиля предимство от 2 дузпи и 65 минути с човек повече (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) се изложи срещу закъсалия Хамбургер ШФ в мач, завършил при 0:0 на "Борусия Парк". Тимът на Андре Шуберт изпусна две дузпи, а от 25-ата минута игра с човек повече срещу опашкаря от северното пристанище. Гостите записаха едва втората си точка от седем мача, а Борусия пропусна възможността да се изкачи сред челниците.

Първата част на полувремето премина без видимо надмощие и без острота в предни позиции. В 25-ата минута Ларс Щиндъл се устреми сам към вратаря и беше спрян непозволено от Клебер - дузпа и директен червен картон. Останаха съмнения дали нарушението е в наказателното поле. Андре Хаан не успя да преодолее Рене Адлер от бялата точка, като стражът плонжира и изби. До края на полувремето домакините не измислиха нищо интересно пред вратата на съперника.

През второто полувреме Шпорт Ферайн се бранеше сърцато, докато Борусия търсеше пространства в наказателното поле. В 60-ата минута Ибрахима Траоре се възползва от минималния контакт с Дъглас Сантош и падна в наказателното поле - втора дузпа. И втората дузпа беше пропиляна, като този път Ларс Щиндъл удари греда. До края домакинският натиск не донесе нищо.