Раздадоха наградите на "Мастърс"-а

Генералният секретар на БФТ Катерина Генова и капитанът за "Купа Дейвис" Тодор Енев връчиха купите на призьорите на седмото поредно издание на турнира Dеvin Masters. В продължение на пет дни на Националния тенис център най-добрите 8 състезатели във всяка възрастова група от 12 до 18 години, както при юношите, така и при девойките, си оспорваха първото място в отделните категории.

Всички победители в Devin Masters ще имат възможността да участват в турнир по избор в Европа или САЩ през 2017 година. Наградата е осигурена от DEVIN АД, като компанията ще покрие разходи в размер на 1000 лв. на състезател.

"Бих искала да поздравя всички участници и победители в тазгодишния турнир Devin Masters! Вашата спортна амбиция и желание за победа са качества, които заслужават подкрепа и възхищение. От името на DEVIN бих искала да ви пожелая успех на предстоящите турнири в чужбина и нека достойно да представите България!" – каза по време на официалното награждаване Анна Кираджиева, Старши бранд мениджър в DEVIN. Церемонията бе уважена и от Елина Цанкова, мениджър Връзки с обществеността на DEVIN.

Безспорно най-яркият участник в престижната надпревара през годините е Калоян Вълчев. Състезателят на ТК "Черно море Елит" игра своя пети финал в турнира и си тръгна с чек за четвърти път. По неговите стъпки върви и Елена Тренчева (ТК Малееви), която зае първото място в някоя от възрастовите групи за трети пореден път. Миналогодишната шампионка до 12 г. Дария Радулова (ТК Августа Траяна) пък днес триумфира в категорията до 14 г.

В събота (14 октомври) ще стане известна и последната шампионка в тазгодишното издание на надпреварата. За първата позиция при девойките до 12 г. ще спорят Денислава Глушкова (ТК Дема) и Джулия Златева (ТК Тича). Глушкова заедно с Катерина Димитрова (ТК Локо 98), която днес зае трето място на "DEVIN Masters" и Стела Пеева (ТК Авеню) спечелиха Европейската отборна купа това лято. Лично министърът на младежта и спорта Красен Кралев ще хвърли жребия за срещата, която ще започне около 12.00 часа. Преди това министър Кралев ще постави началото и на тенис празник за деца с аутизъм.

Със специални награди за "Феърплей" по програма "Тенисът – честна игра 2" бяха отличени Ира Тодориева (ТК Пазарджик), Велизар Илиев (ТК Барс), Анита Иванова (ТК Нова Загора), Денислав Проданов (ТК Свиленград), Владислав Каражов (ТК Левски), Тина Манолова (ТК Черно море Елит), Микаела Константинова (ТК Дема) и Георги Язмаджиян (ТК Черно море Елит).