Джокович не даде сет на "палача" на Григор

Трикратният шампион Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира от серията "Мастърс" в Шанхай (Китай). Сърбинът, който е водач в схемата и шампион от миналата година, победи канадския квалификант Вашек Поспишил с 6:4, 6:4 за 80 минути. Световният №1 взе първите четири гейма в мача, след което Поспишил съкрати аванса му на 3:4, но сърбинът все пак не позволи първата част да му се изплъзне. Във втория сет сърбинът взе подаването на съперника за 4:3, което се оказа решаващо за крайния успех.

Припомняме, че Поспишил отстрани първата ракета на България Григор Димитров във втория кръг.

За Джокович това беше втори мач след загубения финал на Откритото първенство на САЩ от Стан Вавринка и четвърта поредна победа над Поспишил. На четвъртфиналите сърбинът ще играе срещу квалификанта Миша Зверев (Германия), който елиминира Марсел Гранойерс (Испания) с 6:7 (4), 6:4, 6:1 за 2:08 часа.

Американецът Джак Сок пък отстрани след драматичен тайбрек в третия сет номер 5 в схемата Милош Раонич (Канада) с 0:6, 6:4, 7:6 (8) за 1:53 час. Миналогодишният финалист Жо-Вилфред Цонга от Франция също продължава напред, след като постигна труден успех срещу 19-годишния Александър Зверев (Германия) с 6:7 (4), 6:2, 7:5 за 2:26 часа. Цонга наниза 11 аса и направи 5 пробива. За 1/4-финалите се класира и №15 в схемата Роберто Баутиста-Агут (Испания). Той срази с 6:3, 6:3 сърбина Виктор Троицки.