Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград /Почивка/

Терзийска се класира за 1/2-финалите на турнир в Нигерия

Шампионката на България по тенис Джулия Терзийска се класира за полуфиналите на турнира на твърди кортове в Лагос (Нигерия) с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под номер 6 Терзийска се наложи над водачката в схемата Валентини Граматикопулу (Гърция) с 6:4, 7:6 (2) за 91 минути. Българката преодоля пасив от 1:4 в първия сет, който затвори след серия от пет поредни гейма. Във втората част Терзийска направи пробив за 5:4, но след това загуби подаването си. Все пак тя спечели тайбрека със 7:2.

Българката заслужи 19 точки за световната ранглиста и 1144 долара, а за място на финала тя ще се изправи срещу победителката от мача между номер 3 Кони Перин (Швейцария) и номер 7 Хармони Тан (Франция).