Пирин с невероятен обрат над Марек на "Борис Гюдеров"

Мъжкият волейболен отбор на Пирин (Разлог) ще защитава миналогодишния си трофей на традиционния приятелски турнир за Купа "Борис Гюдеров", който се провежда в Перник. Във втория мач от надпреварата волейболистите от Разлог надиграха Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 26:24) след 1 час и 30 минути игра, в зала "Борис Гюдеров".

Така Пирин се класира за финал в турнира, където ще срещне домакините от Миньор (Перник), които по-рано днес отстраниха Славия с 3:2 гейма. Спорът за първото място е днес, като ще започне около 17,30 часа, поради закъснение на сутришните срещи.

Волейболистите от Разлог постигнаха победата в отсъствието на треньора си Иван Дурев, който ще дойде в Перник за финалния мач. От състава отсъстват и двама от най-опитните състезатели на тима Костадин Гаджанов и Благовест Катранджиев, които са получили почивка. По пътя към победата, в четвъртата част разложани направиха истински подвиг, след като изоставаха с 7:16 и 11:17, но направиха невероятен обрат и изравниха при 21:21. В последвалите решителни минути те показаха и по-голяма устойчивост, като затвориха гейма с 26:24, а с това спечелиха и мача.

Най-полезен за Пирин бе Венцислав Георгиев с 21 точки (1 блок и 45% ефективност в атака) за победата. За тима на Марек Ангел Велков завърши с 13 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 26:24)
ПИРИН: Дилян Игнатов 4, Венцислав Георгиев 21, Георги Елчинов 12, Боян Иванов 7, Георги Левенов 9, Мартин Кръстев 12 - Виктор Копанаров-либеро (Владимир Панев)
Треньор: Борислав Захов
МАРЕК: Константин Нечев 1, Димитър Дулчев 10, Ангел Велков 13, Станислав Величков 10, Венцислав Трифонов 8, Алберто Славчов 3 - Христо Колев-либеро (Цветелин Цветанов 9, Окоело Дауди 10, Светослав Станков 3)
Старши-треньор: Найден Найденов.

Статистика: Борис Николов (скаутмен на Пирин)

Снимка: Тони Тончев