Левандовски спаси Полша (видео)

Нападателят на Байерн Мюнхен Роберт Левандовски отново се оказа в ролята на спасител на Полша в двубоя от група "Е" на квалификациите за Мондиал 2018 при победата с 2:1 над Армения във Варшава. Двубоят вървеше към равенство 1:1, което щеше да е второ за Полша след това срещу Казахстан, когато Левандовски избухна и донесе трите точки за своя тим.

Двубоят в полската столица не предвещаваше такава драма. В 48-ата минута Левандовски откри за домакините, но само две минути по-късно Маркос Пицели изравни за гостите, които играеха с човек по-малко от 31-ата минута, когато Гаел Андониян получи втори жълт картон.

Резултатът се запази до 94-ата минута, когато Левандовски донесе победата на поляците с шестия си гол в квалификациите. Така Полша се изравни на върха с Черна гора, като и двата тима имат по 7 точки. Трети върви Румъния с 5, пред Дания с 3, Казахстан 2 и Армения с 0.