Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 2:0

Люксембург продължава да доказва, че вече не е футболно джудже (видео)

Отборът на Люксембург продължава да доказва, че етикетът "футболно джудже", което губи с няколко гола от всеки съперник в квалификациите за големи първенства, вече не е за него. След като вкара три попадения и загуби нещастно от България в първия си мач от Група "А" от борбата за Мондиал 2018, а преди няколко дни загуби минимално с 0:1 от Швеция, днес тимът от Херцогството взе точка 1:1 при визитата си на Беларус.

Стойността на равенството се увеличава от факта, че гостите играха с човек по-малко цяло второ полувреме, тъй като Дирк Карлсон получи втори жълт картон в 44-ата минута. Домакините успяха да открият резултата в 80-ата минута с гол на Павел Савитский, но бившият играч на ЦСКА Аурелиен Йоахим изравни в 85-ата с отлично изпълнение от фаул. Така Люксембург записа първата си точка в кампанията, докато Беларус втората си.

БЕЛАРУС - ЛЮКСЕМБУРГ 1:1
1:0 Савитский (80)
1:1 Йоахим (85)