Фаворитките без проблеми в Тиендзин

Миналогодишната финалистка Данка Ковинич (Черна гора) започна с победа на турнира по тенис на твърди кортове в китайския град Тиендзин с награден фонд 500 хиляди долара. Ковинич спечели срещу Ин-Ин Дуан (Китай) с 6:4, 6:3 за 75 минути, след като реализира решаващи пробиви в седмия гейм и на двата сета. За място на четвъртфиналите 63-ата в света черногорка ще срещне победителката от двубоя между поставената под номер 3 Елена Веснина (Русия) и квалификантката Шелби Роджърс (САЩ), които играят утре.

Втората в схемата Светлана Кузнецова (Русия) спечели убедително срещу Полин Парментие (Франция) с 6:1, 6:3, а във втория кръг тя ще срещне Дона Векич (Хърватия), която надделя трудно над китайката Кай-Лин Чжан с 3:6, 7:5, 6:3 след 2:11 часа игра. Шампионката от 2014 година Алисън Риск (САЩ) стартира утре срещу номер 4 Тимеа Бабош (Унгария). Водачката в схемата Агниешка Радванска (Полша) пък започва защитата на титлата си в сряда срещу германката Татяна Мария.