Звездите на Галатасарай удариха Левски - бивш играч на Байерн и Реал М бележи (видео+галерия)

Левски загуби с 0:2 от Галатасарай в контрола, която се игра на стадион "Георги Аспарухов". Попаденията за победителите вкараха Жозе Паскейра (11) и Хамит Алтънтоп (68).

В тази проверка сините започнаха без 7 титуляри, тъй като Александър Александров, Георги Костадинов и Димитър Пиргов са в националния отбор, а наставникът Люпко Петрович бе решил да остави сред резервите Аниете, Краев, Нар и Адениджи. Последните четирима обаче се появиха в игра през втората част.

Левски - Галатасарай

В състава на Галатасарай пък личеха имената на световния шампион с Германия Лукас Подолски, Хамит Алтънтоп - бивш футболист на Байерн Мюнхен и Реал Мадрид, и други.

Турците откриха резултата при първата си опасна атака в 11-ата минута. Тогава гостите комбинираха отлично в наказателното поле на сините, последва пас на Подолски към Жозе Пескейра и португалецът реализира без проблем, оставайки очи в очи с Боян Йоргачевич.

В 28-ата минута Пескейра изпълни пряк свободен удар, който профуча покрай дясната греда на Йоргачевич. Левски отговори с шут на Хеан Деса в 31-ата минута, който Гьонен спаси. Преди тази ситуация сините поискаха дузпа за нарушение на Дурсун срещу Мицански, но реферът Николай Йорданов остана безмълвен.

В 35-ата минута пред домакините се откри нова добра възможност, но Бурабия стреля над вратата от границата на наказателното поле. Само 120 секунди по-късно Левски пропиля отлична възможност да изравни. Бурабия изведе Галин Иванов сам срещу вратаря, нападателят стреля, но Гьонен отрази.

Футболистите на Люпко Петрович бяха близо до гол и в 42-ата минута, когато Деса центрира от фаул към Галин Иванов, който стреля с глава, стражът на турците не помръдна, но топката профуча покрай горния ляв ъгъл на неговата врата.

Десет минути след почивката Деса подаде с пета към Бурабия, който проби и нахлу в наказателното поле на Галатасарай. Последва шут от малък ъгъл, който срещна дясната греда и топката излезе в аут.

В 66-ата минута Адениджи шутира от воле, но над вратата. Турците отговориха със сериозен пропуск на Гьомус, който шутира в тялото на резервния страж на сините - Чворович. В 68-ата минута Галатасарай вкара втори гол. Хамит Алтънтоп стреля, топката рикошира в крак на футболист в синьо и влетя за втори път в мрежата на Левски.

Пет минути по-късно Алтънтоп стреля опасно от фаул, но Чворович изби. До края на двубоя сините опитаха да вкарат поне почетен гол, но усилията им завършиха с няколко удара от далеч, които не затрудниха вратаря на турците.

ЛЕВСКИ - ГАЛАТАСАРАЙ 0:2