Нефтохимик 2010 загуби от Етникос, Черно море би Арда на турнира във Варна

Носителят на волейболната Купа на България Нефтохимик 2010 (Бургас) започна със загуба участието си на международния приятелски турнир във Варна. Бургазлии отстъпиха на гръцкия Етникос (Александруполис) с 0:3 (23:25, 17:25, 21:25) в първия си мач.

Треньорът на Нефтохимик Петър Дочев започна с малко експериментален състав. Той остави на пейката капитана Мартин Пенев и пусна на посрещане националът Явор Генов и новото попълнение бразилецът Марио Жуниор. В първия гейм Нефтохимик стоеше добре до първото техническо прекъсване, но след това допусна обрат. Най-резултатен за бургазлии бе Явор Генов с 11 точки.

В другия мач домакините от Черно море се наложиха над Арда (Кърджали) с 3:1 гейма. Отборът на Арда взе първата част, но след това последваха три безответни гейма за варненци.

Днес (8 октомври) Нефтохимик играе срещу Арда, а домакините от Черно море излизат срещу Етникос. Мачовете са от 16,00 и 18,30 часа в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

Снимки: narodensport.eu