Пирин взе гейм на шампиона на Румъния

Мъжкият волейболен отбор на Пирин (Разлог) взе гейм на шампиона на Румъния Университатя (Крайова) в първия мач от международния приятелски турнир за Купа Дупница. Волейболистите на треньора Иван Дурев отстъпиха на по-опитния си румънски съперник, където от този сезон играе българският национал Златан Йорданов, с 1:3 (18:25, 19:25, 25:23, 12:25).

Отборът на Пирин започна в стартов състав: Дилян Игнатов, Венцислав Георгиев, Костадин Гаджанов, Мартин Кръстев, Георги Елчинов, Благовест Катранджиев и либерото Виктор Копанаров. При изоставане от 0:2 гейма Иван Дурев направи някои промени като включването на втория разпределител Владимир Панев и Александър Рабаджиев. Преди това се бе включил и Боян Иванов, а рокадите дадоха ефект и Пирин успя да спечели гейма след 25:23. За повече обаче силите им не достигнаха - 12:25 и 1:3.

Най-резултатен за Пирин бе Георги Елчинов с 12 точки (1 блок, 1 ас). За тима на Крайова Богдан Ене реализира 15 точки (4 аса) за победата. Златан Йорданов игра само в първите два гейма и завърши с едва 3 точки, а в посрещане имаше 60% позитивно и 10% перфектно.

Днес (8 октомври) във втория ден на турнира Пирин играе срещу гръцкия Ираклис (Солун), който стартира с победа над домакините от Марек Юнион Ивкони с 3:0 гейма. Шампионите на Румъния от Крайова пък ще спорят срещу дупничаните. Срещите са съответно от 16,00 и 18,00 часа.

Статистическите данни са благодарение на скаутмена на Пирин Борис Николов.