Пирин победи Царско село в контрола

Елитният Пирин (Благоевград) победи с 2:1 втородивизионния Царско село в контролна среща, която се игра в София. Орлин Старокин откри резултата за "орлетата" в 22-ата минута с удар от границата на наказателното поле. В последната минута на първата част Антонио Хаджииванов изравни за домакините. До миналата година той играеше именно за Пирин.

През второто полувреме пропуски за тима от Благоевград направиха Владислав Златинов и Александър Башлиев. Капитанът обаче асистира в 74-ата минута за попадението на Костадин Ничев, като сложи топката на главата му и той от три метра оформи крайното 2:1 за тима на Стефан Генов.

По различни причини за Пирин не играха контузеният Стилиян Николов и ангажираните с младежкия национален отбор Красимир Костов и Тони Тасев.