Монфис на полуфиналите в Токио

Поставеният под номер 2 Гаел Монфис от Франция се класира за полуфиналите на турнира по тенис в японската столица Токио с награден фонд 1,506 милиона долара. Французинът победи седмия в схемата Иво Карлович от Хърватия със 7:6(6), 7:6(6) за 91 минути. Двамата си размениха само по един пробив в мача и нанизаха по 9 аса, но Монфис успя да спечелиха двата тайбрека с по 8:6 точки.

В спор за място на финала французинът ще играе срещу номер 6 Ник Кирьос от Австралия, който елиминира Жил Мюлер (Люксембург) с 6:4, 6:2 за 70 минути. Кирьос, който все още не е допуснал пробив в турнира тази година, наниза 18 аса.

Четвъртият поставен Марин Чилич от Хърватия, шампион от Откритото първенство на САЩ през 2014 година, надделя над аржентинеца Хуан Монако със 7:5, 6:1 за 80 минути. Следващият съперник на Чилич е номер 5 Давид Гофен (Белгия), който победи Жоао Соуза (Португалия) с 1:6, 7:5, 6:2 за 1:53 часа.