Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Колумбия съсече Парагвай в последната минута (видео)

Колумбия постигна минимална, но изключително ценна победа по пътя си към Мондиал 2018. Отборът на Хосе Пекерман спечели с 1:0 гостуването си на Парагвай и излезе на 4-о място в класирането. Победният гол падна в 90-ата минута на двубоя и беше дело на резервата Едвин Кардона.

Колумбийците играха без голямата си звезда Хамес Родригес, който обаче ще е на линия за сблъсъка с Уругвай след няколко дни. И двата тима действаха предпазливо, а головите положения бяха малко. Кардона влезе на мястото на Луис Муриел в 77-ата минута и четвърт час по-късно донесе голямата радост на колумбийците. Той направи красиво двойно подаване с Карлос Бака и прехвърли вратаря Диего Барето.

За Парагвай това беше трета загуба в квалификациите. "Гуараните" заемат 6-о място в класирането с 12 точки.

ПАРАГВАЙ - КОЛУМБИЯ 0:1
0:1 Е. Кардона (90)