Кавани "отстреля" и Венецуела (видео)

Уругвай запази лидерската си позиция в квалификациите за Мондиал 2018 в зона Южна Америка. "Урусите" не срещнаха трудности в домакинството си на Венецуела и се наложиха с 3:0, като по този начин събраха 19 точки. Гостите остават на дъното с едва 2 точки и са единственият тим без победа от началото на борбата.

Резултата откри Николас Лодейро в 29-ата минута, когато засече центриране на Луис Суарес и с плонж прати топката във вратата на Венецуела. В началото на втората част Единсон Кавани се пребори за една отскочила топка и с плътен удар покачи на 2:0, а отново той беше точен в 79-ата минута след хитро отиграване на Суарес.

Гостите завършиха мача с 10 човека, след като в 65-ата минута защитникът Освалдо Вискароно получи червен картон.

УРУГВАЙ - ВЕНЕЦУЕЛА 3:0
1:0 Н. Лодейро (29)
2:0 Е. Кавани (46)
3:0 Е. Кавани (79)