БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Нийл Робъртсън продължава убедително на 1/4-финал

Нийл Робъртсън постигна убедителна победа с 4:1 над шотландеца Рийс Кларк в сблъсъка помежду им от 1/8-финала на European masters в Букурещ. Австралиецът показа леки колебания само в началото на срещата, но след това пое контрола над мача и не даде шансове на съперника.

Робъртсън спечели първия фрейм с убедителен брейк от 82 точки, но след това Кларк изравни резултата с брейк от 73 точки.

В третия фрейм австралиецът отново държеше контрола и поведе с брейк от 61 точки. Тогава обаче допусна грешка, която за малко да подари победата на Кларк. Шотландецът бе на път да открадне фрейма, но направи фатален пропуск пропуск по розовата при разчистването на цветовете и така пропусна страхотен шанс да излезе напред в резултата, като това стори съперникът му.

Робъртсън увеличи преднината си на 3:1 фрейма след сенчъри брейк от 103 точки в четвъртата част, а в в следващия фрейм австралиецът направи брейк от 67 точки, с който си осигури и спечелването на мача.

Така Робъртсън е поредният сигурен участник във фазата на 1/4-финалите, където ще се изправи срещу победителя от двойката Антъни Макгил и Скот Доналдсън.