БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Радванска продължава в Пекин, Винъс Уилямс е аут

Шампионката от 2011 година и трета поставена в схемата Агниешка Радванска от Полша се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 6,29 милиона долара. Полякинята победи Екатерина Макарова от Русия с 6:3, 6:4 за 94 минути. Радванска направи четири пробива в мача и допусна два. В други срещи от втория кръг номер 8 Медисън Кийс (САЩ) елиминира Кристина Младенович (Франция) със 7:5, 6:4, а Ярослава Шведова (Казахстан) спечели срещу Белинда Бенчич (Швейцария) с 6:4, 7:6(4) за 97 минути.

Поставената под номер 6 Винъс Уилямс отпадна в първия кръг. Американката загуби от представителката на домакините Шуай Пън с 5:7, 1:6 за 86 минути. В изцяло чешки сблъсък петата в схемата Каролина Плишкова победи Луцие Шафаржова с 6:7(7), 6:1, 6:4 за 2:01 часа.