Малага прекърши в края уморените баски "лъвове" (видео)

Отборът на Малага се добра до домакинска победа с 2:1 над Атлетик Билбао в среща от седмия кръг на Ла Лига. Ариц Адурис даде аванс на баските още в третата минута. В 37-ата "лъвовете" останаха с човек по-малко след червен картон на Микел Баленсиага, а съдията можеше да изгони и Роберто Росалес от домакините, но го пощади. Тимът от Коста дел Сол стигна до победата с късни голове на Сандро Рамирес (82) и Дуда (83). Освен че играха почти час с човек по-малко, момчетата на Ернесто Валверде бяха натрупали сериозна умора от двубоя си в четвъртък вечер от Лига Европа.

Срещата започна с попадение още в третата минута: Оскар де Маркос хвърли извеждащ пас към Адурис, баският стрелец овладя майсторски, загърби Диего Йоренте и порази десния ъгъл на Карлос Камени - 0:1. В 22-ата минута Хуанпи шутира много опасно от 18 метра и топката профуча малко над гредата. Шест минути по-късно Гонсало Кастро нахлу по левия фланг и центрира в малкото наказателно поле, където Микел Сан Хосе изпревари Хуанпи.

В 37-ата Роберто Росалес изрита топката напред и сваляйки крака си, влезе грубо с бутоните над кръста на Микел Баленсиага. Ударът беше болезнен и много опасен и провокира реакция у левия бек, който изрита без топка своя съперник. Съдията Дел Серо Гранде показа директен червен картон на баския бранител и само жълт на десния бек на южняците, което предизвика и негодувание в щаба на гостите от "Сан Мамес". В края на полувремето тимът на Хуанде Рамос натисна и изпълни цели четири корнера за пет минути, но отбраната на "лъвовете" се справи.

През втората част домакините натиснаха. В 51-ата минута Росалес шутира и топката почти облиза гредата на Горка Ираисос. Резервата Юсеф Ел Насири стреля прекалено високо с глава в 57-ата минута. В 61-ата Ернесто Валверде извади Адурис и пусна нов защитник - Горка Ечейта. Времето си минаваше и не се виждаше как "бяло-сините" ще стигнат до гол.

В рамките само на една минута между 82-ата и 83-ата малагийци вкараха две попадения. Първо бившият играч на Барселона Сандро Родригес изравни с фалцов удар, при който топката рикошира и в гредата. Почти веднага след изпълнението на център резервата Хуан Карлос се включи отляво и сервира топката на крака на непокрития Дуда, който от осем метра насочи в мрежата за 2:1. В 93-ата минута Бакари Коне също получи червен картон, а Бенят Ечебария пропиля чудесна възможност за късен изравнителен гол от пряк свободен удар.

Така "червено-белите" прекъснаха победната си серия в Примера и остават на шесто място. Малага пък успя да се отдалечи от зоната на изпадащите.

Снимка: Marca