Отново той! (видео)

Възраждането на Марио Балотели продължава с пълна сила. Нападателят донесе победата на Ница с 2:1 над Лориен и така върна "орлетата" на върха в Лига 1. Италианецът вкара страхотен гол четири минути преди края на срещата, след като залъга двама защитници на "мерлузите" и с мощен шут прати топката в горния ляв ъгъл на вратата.

Въпреки това Марио показа, че все още не се е скъсал с миналото си на лошо момче на терена и бе изгонен в края на мача. При радостта си за гола Марио свали фланелката си и получи жълт картон. В последните моменти на срещата пък Балотели влезе в спор със Стивън Морейра и съдията показа по едно официално предупреждение и за двамата, което означаваше и червен картон за нападателя. Повторенията обаче показаха, че Марио не направи нищо кой знае какво и изгонването му бе пресилено.

Преди това Рикардо Перейра бе открил за Ница с диагонален шут, който можеше да бъде отразен по-добре от Бенжамен Лаком, а в средата на втората част Бенжамен Муканджо изравни след пас на младия Мохамед Мара.

Така Ница се завърна на върха на класирането с актив от 20 точки - една повече от втория Монако. "Орлетата" остават единствения отбор, който все още няма загуба от началото на шампионата. Балотели пък вече има пет гола в три мача в Лига 1 и общо шест на сметката си откакто премина на "Алианц Ривиера". Лориен пък остава на предпоследно място с шест точки.