Скандален гол с ръка в последната секунда донесе радост на Арсенал (видео)

Скандален гол в последната секунда на добавеното време донесе минимална победа с 1:0 на Арсенал над Бърнли на "Търф Моор". Попадението бе записано на името на Лоран Косиелни, в чиято ръка се удари топката пред голлинията след удар на Алекс Окслейд-Чембърлейн в 93-ата минута.

Петер Чех се завърна на вратата на гостите, което бе единствената корекция в състава на Арсен Венгер. Бърнли започна със същите 11, както и при победата с 2:0 над Уотфорд.

В шестата минута Алексис стреля опасно, но след рикошет в Иуоби, топката премина на сантиметри встрани. "Tопчиите" продължиха да владеят повече, но това не водеше до особени опасности пред вратата на Хийтън. Нещо повече - домакините създадоха най-чистата ситуация преди почивката. В 40-ата минута Лоутън сложи топката на главата на Сам Воукс, който бе изпуснат от отбраната и стреля, но встрани. Нулевото равенство се запази до почивката, което бе логично, като се има предвид, че интересните събития през това първо полувреме липсваха.

В 49-ата минута Санчес получи от Белерин в наказателното поле и стреля мигновено, но Хийтън спаси. Това бе и най-доброто положение за Арсенал до момента. След час игра и Чех трябваше да се намесва решаващо след опасен удар с глава на Гудмундсон.

В 73-ата минута сантиметри не достигнаха ма Алексис да открие резултата след удар от въздуха. Топката облиза десния страничен стълб. В ответната атака гредата помогна и на Чех след удар с глава на Кийн. Пет минути преди края Уолкот стреля добре от границата на наказателното поле, но отново встрани от целта.

Финалният щурм на Арсенал даде резултат буквално в последната възможна секунда. Гостите изпълниха корнер, Уолкот отклони с глава към далечната греда, където Оклсейд-Чембърлейн засече, топката рикошира в ръката на Косиелни и влезе във вратата. Странно, но главният рефер Крейг Поусън зачете този гол, с което предизвика бурната реакция на домакините.

Арсенал излезе на трето място с 16 точки - колкото има и Ливърпул. Манчестър Сити е на върха с две точки повече от "топчиите" и една пред отбора на Тотнъм, който е на второ място.