Петев спази първото си обещание в Динамо (Загреб)

Досегашният селекционер на България Ивайло Петев стартира кариерата си начело на Динамо (Загреб) с нулево равенство срещу Хайдук (Сплит) в голямото дерби на хърватския футбол. Малко над 11 000 души на стадион "Максимир" в столицата изгледаха на живо дебюта на специалиста. При представянето си преди няколко дни Петев обеща, че в този двубой Динамо със сигурност няма да изглежда толкова зле, колкото беше в последните няколко мача. Българинът имаше на разположение само три тренировки, но все пак изпълни заръката си, тъй като играчите му тотално надиграха своя съперник, но нямаха никакъв късмет.

Първенецът имаше две загуби в последните три двубоя за първенство, а ако към тях прибавим и двете последователни поражения в Шампионската лига, става ясно какво беше напрежението върху отбора. Петев очаквано замени неубедителния досега вратар Адриан Шемпер с Доминик Ливакович. В атака той заложи на чуждестранното трио Судани (Алжир), Армин Ходжич (Босна и Херцеговина) и Жуниор Фернандес (Чили). Тримата имаха редица възможности, но топката така и не пожела да влезе в мрежата на Хайдук.

Капитанът Домагой Антолич беше големият грешник, след като първо нацели гредата в 35-ата минута, после пропусна в 69-ата минута, а в последната атака в добавеното време шутира в тялото на вратаря от около 3-4 метра.

Отборът от Сплит имаше две чисти положения, но неточни бяха Хамза Бари и Жеферсон.

След 11 кръга в местното първенство Динамо (Загреб) продължава да бъде трети, но вече на 6 точки от лидера Риека.

ДИНАМО (Загреб) - ХАЙДУК (Сплит) 0:0