Монако съсипа новак със седем гола и се върна на върха

Отборът на Монако разби със 7:0 като гост Метц в мач от осмия кръг на Лига 1. Монегаските се разправиха брутално с новака в елита и му преоподадоха горчив урок.

Още през първата част резултатът вече бе 3:0 в полза на гостите. Първо Тома Льомар откри резултата като довкара една отбита топка още в седмата минута, а в 23-ата Валер Жермен удвои с далечен удар. Пет минути преди почивката Алами Туре намери Бернанрдо Силва в наказателното поле, който направи 3:0.

В 60-ата минута домакините останаха с човек по-малко, тъй като Шейх Докуре получи директен червен картон. До края на мача играчите на Метц тотално капитулираха и позволиха на нападателите на Монако да им отбележат още четири попадения. Първо Фабиньо реализира дузпа, а след това Гуидо Карийо добави две попадения. В края на мача пък и резервата Габриел Бошилия се записа сред голмайсторите за крайното 7:0 в полза на Монако.

С победата си днес футболистите на Леонардо Жардим се завърнаха на върха в класирането на Лига 1. Монагаските са с 19 точки, но местният им съперник Ница е с две по-малко и мач в аванс. Така "орлетата" могат отново да превземат върха, ако утре победят като домакин Лориен. Метц от своя страна остава с 13 точки на седмо място.