Челси сложи край на лошата серия с хубави голове (видео)

Челси прекъсна негативната си серия от две поредни загуби в Премиър лийг, след като победи с 2:0 като гост новака Хъл Сити. И двете попадения паднаха след почивката, когато лондончани надиграха своя съперник. Вилиан (61') и Диего Коща (67') реализираха два красиви гола, като преди тях "сините" нацелиха и гредата.

Временният мениджър на "тигрите" Майк Филън бе направил три промени - Диумерси Мбокани, Маркус Хенриксен и Дейвид Мейлер започнаха като титуляри. Маркос Алонсо стартира за Челси за сметка на Бранислав Иванович. Виктор Моузес пък започна вместо Сеск Фабрегас.

Още в третата минута Куртоа трябваше да спасява отбора си след добре изпълнен пряк свободен удар от Снодграс и последвал рикошет в стената, след който топката летеше опасно в зоната под напречната греда, но стражът на гостите изби. "Сините от Лондон" отговориха с опасен удар на Вилиан, който профуча встрани от далечната греда. В 20-ата минута напрежението отново бе пред вратата на Куртоа. Снодграс центрира опасно отдясно, топката стигна до Мейсън, който стреля, но се получи рикошет и последва корнер. Пет минути след това Моузес проби в наказателното поле, където падна след единоборство с Диоманде. Контакт между двамата имаше и гостите можеха да получат дузпа, но сигнал не последва.

В добавеното време Куртоа трябваше да се намесва за втори път днес след опасен удар от около 25 метра на Мейсън.

В началото на втората част Азар проби много добре през центъра и стреля от границата на наказателното поле, но Маршал успя да избие. В 58-ата минута Челси създаде най-чистото си положение до момента. Диего Коща бе изведен зад отбраната на Хъл, след което премина покрай Маршал и стреля от малък ъгъл. Топката рикошира в гредата и стигна до Канте, който обаче не успя да намери вратата, стреляйки високо над нея.

Три минути след това Вилиан получи от Коща около линията на наказателното поле, влезе навътре, финтира Мейлер и със страхотен шут прати топката в горния десен ъгъл - 0:1. Шест минути след това Коща удвои с идентичен гол, дошъл от същата позиция. Удар на Матич бе блокиран, топката стигна до испанския национал, който подобно на Вилиан стреля в горния десен ъгъл - 0:2.

В 77-ата минута Вилиан претендираше за дузпа, след като Дейвис се хвърли в краката му и първо докосна топката, но след това препъна бразилеца. Сигнал обаче отново не последва.

Челси заема шесто място във временното класиране с актив от 13 точки. Хъл е 15-и със седем пункта.