Победната серия на Ман Сити спря след британски спектакъл в Глазгоу (видео)

Селтик спря победната серия на Манчестър Сити в страхотен британски спектакъл от група "С" на Шампионската лига, който завърши при резултат 3:3. Преди срещата в Глазгоу "гражданите" бяха записали 10 поредни победи във всички турнири от началото на сезона, но днес могат да се радват, че не загубиха, тъй като домакините на три пъти повеждаха и три пъти гостите успяваха да изравнят. Точни за "детелините" бяха Муса Дембеле в 3-ата и 47-ата минута, а в 20-ата минута Рахим Стърлинг си вкара автогол. За англичаните пък се разписаха Фернандиньо в 11-ата, Стърлинг в 29-ата и Нолито в 55-ата минута.

Срещата започна отлично за домакините и още в 3-ата минута те стигнаха до откриване на резултата. Форест бе изведен в наказателното поле след заучено положение от фаул, той центрира остро и първо Битон игра с глава, а след това от тялото на Муса Дембеле топката се озова във вратата за 1:0. В ситуацията обаче имаше засада на белгиеца, която не бе отразена от съдиите. Само три минути по-късно "детелините" бяха много близо до второ попадение, когато Гаел Клиши в опит да изчисти уцели тялото на Коло Туре и само прекрасната намена са Клаудио Браво попречи да се стигне до нов гол.

Манчестър Сити обаче бързо се окопити и в 11-ата минута резултатът бе изравнен. Александър Коларов опита далечен удар, който се получи като извеждащ пас за Фернандиньо, а бразилецът останал очи в очи с вратаря не сгреши за 1:1.

Селтик не се притесни от това развитие на мача и в 14-ата минута опасен удар на Роджърс от фаул облиза гредата. В 20-ата минута домакините отново си върнаха преднината в мача. Тиърни бе изведен в наказателното поле, опита удар и от крака на Рахим Стърлинг топката се озова във вратата на англичаните за 2:1.

Последва натиск на Манчестър Сити. В 25-ата минута удар на Илкай Гюндоган се отби от напречната греда, но бе отсъден и фаул за игра с ръка на Агуеро. След това в 27-ата минута самият Агуеро направи доста сериозен пропуск с глава отблизо. Две минути по-късно резултатът логично бе изравнен. Гостите отнеха в средата на терена и Давид Силва изведе Стърлинг, който финтира прекия си пазач и хладнокръвно реализира за 2:2.

До края на полувремето англичаните имаха още две сериозни положения за гол. В 31-ата минута Стърлинг опита далечен изстрел и Отаменди отклони топката с глава отблизо, като тя мина опасно близо до гредата. В 44-ата минута пък отново Гюндоган пробва удар от дистанция и отново не бе далеч от успеха.

В началото на втората част обаче Селтик за трети път шокира своя съперник. В 47-ата минута Дембеле бе намерен в наказателното поле, овладя и с акробатичен удар с гръб към вратата докара нещата до 3:2.

Манчестър Сити отново се активизира след този гол и в 50-ата минута Гюндоган отправи нов опасен удар, който бе спасен от вратаря. Пет минути след това се стигна до ново равенство в мача. Агуеро стреля отблизо, вратарят спаси, но Нолито бе заел добра позиция и довкара кълбото в опразнената врата за 3:3.

В 83-ата минута гостите можеха да измъкнат и победата, ако далечният удар на Фернандиньо бе с няколко сантиметра по-надолу. В крайна сметка обаче повече попадения не паднаха и двата тима поделиха по една точка.

Така Манчестър Сити с 4 точки остава на 2-ата позиция в групата, а Селтик вече има 1 спечелена точка и е 3-ти.

Селтик - Манчестър Сити 3:3
1:0 М. Дембеле (3)
1:1 Фернандиньо (11)
2:1 Р. Стърлинг (20) авт.
2:2 Р. Стърлинг (29)
3:2 М. Дембеле (47)
3:3 Нолито (55)