Трансферен удар спаси Монако в последната секунда (видео)

Отборите на Монако и Байер (Леверкузен) завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от Група "Е" на Шампионската лига. Монегаските се спасиха от загуба буквално в последната секунда на мача, когато новото попълнение Камил Глик изравни. Полякът показва, че е страхотен трансферен удар за тима си и за пореден път от пристигането си на "Луи II" направи много силен мач. Преди това Хавиер Ернандес бе дал преднина на гостите.

През първата част двата отбора почти не си създадоха голови положения и предпочетоха да изнесат играта в средата на терена. Все пак германците бяха малко по-активният тим, но освен териториално до превъзходство до друго не стигнаха. След почивката играта се пораздвижи и двата тима погледнаха по-смело към противниковата врата. Така се стигна до 73-ата минута, когато Адмир Мехмеди получи топката в назакателното поле и центрира към Ернандес, който с глава откри. Байер вече се виждаше като победител, но в 94-ата минута топката стигна до Глик на границата на наказателното поле и той с мощно воле донесе точката на Монако.

Така тимът от Княжеството вече има четири точки в актива си и остава лидер в подреждането. Леверкузен пък записа второ поредно равенство и е трети в класирането след днешния си съперник и Тотнъм.

Монако - Байер (Л) 1:1
0:1 Ернандес (73)