"Светците" съвсем вгорчиха живота на Билич (видео)

Уест Хам преглътна четвърта поредна загуба в Премиър лийг, след като днес отстъпи с 0:3 на Саутхамптън в новия си дом "Лондон Стейдиъм". Чарли Остин (40'), Душан Тадич (62') и Джеймс Уорд-Праус (92') материализираха по-добрата игра на "светците". Селекцията на Славен Билич, напрежението върху когото се увеличава, пък за първи път от началото на сезона не успя дори да се разпише в двубой от Премиър лийг.

Уинстън Рийд се завърна в центъра на отбраната на "чуковете", докато Алваро Арбелоа дебютира за Уест Хам в двубой от Премиър лийг. Това бе първият мач на испанеца в английския елит от май 2009 година. След като реализира четири гола в последните три мача на Саутхамптън, Чарли Остин започна на върха на атаката за сметка на Шайн Лонг. Пиер-Емил Хьойберг стартира вместо Джорди Класи.

Двата отбора изиграха доста постно първо полувреме, в което първо Симоне Дзадза претендираше за дузпа, а в 40-ата минута Чарли Остин доказа, че се намира в много добра форма, давайки аванс на гостите. Нападателят получи в наказателното поле от Бертранд и стреля по земя в далечния ъгъл.

В началото на втората част Адриан се намеси решаващо в две последователни ситуации, като първо спаси удар с глава на Фонте, а след това направи нещо подобно и след шут на Тадич. Именно сърбинът обаче удвои аванса на "светците" в 62-ата минута след поредица от грешки в отбраната на Уест Хам. Кояте загуби топката, Редмънд продължи към Остин, който изведе по много добър начин Тадич. Адриан се хвърли напред, но с едно движение сърбинът го преодоля и прати топката в опразнената врата.

В 72-ата минута домакините имаха много бурни претенции за дузпа, след като удар на Фегули срещна ръцете на Бетранд. Ударът бе отблизо, но ръцете на бранителя бяха разперени и Джон Мос спокойно можеше да посочи бялата точка, но вместо това показа жълт картон на Арбелоа заради протестите му.

В следващите минути удар на Пейе мина на сантиметри встрани, а шут на Дзадза бе изчистен пред голлинията от Ван Дайк. Адриан пък отново показа класа и спаси изстрели на Хьойберг и Уорд-Праус. В добавеното време именно Уорд Праус направи победата на "светците класическа. Редмънд проби отляво, след което сложи топката на крака на Дейвис. Последният продължи с успореден пас, Огбона не успя да изчисти и Уорд-Праус вкара на празна врата за крайното 0:3.

Уест Хам остава в зоната на изпадащите с едва три точки и без шампионатна победа на "Лондон Стейдиъм". Саутхамптън е девети.