Атлетико се измъкна с познат резултат (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид пречупи с 1:0 гостуващия Депортиво Ла Коруня в двубой от шестия кръг на испанското първенство. Антоан Гризман отбеляза единствения гол в 70-ата минута и припомни как "дюшекчиите" най-често печелеха срещите си през миналия сезон. Гостите от "Риасор" играха цяло второ полувреме в намален състав. С успеха Атлети се доближи на две точки от лидера Реал Мадрид.

Анхел Корея получи шанс за изява като партньор на Антоан Гризман. Хосе Хименес пък смени Стефан Савич в центъра на защитата. Флорин Андоне поведе нападението на галиския тим при схема 4-2-3-1.

"Лос рохибланкос" очаквано поеха инициативата и по-често атакуваха вратата на съперника. Диего Годин първи нанесе удар с глава в деветата минута - неточен. В 19-ата Аугусто Фернандес напусна терена поради контузия в коляното и в игра влезе капитанът Габи Фернандес. Две минути по-късно Гризман беше изключително близо до гол: освободи се в наказателното поле и стреля ниско по диагонала, като топката облиза гредата.

В 24-ата Файсал Фажир изчисти от голлинията след удар на Николас Гайтан. Последва добър опит на Емре Чолак, при който Ян Облак действа концентрирано. В 36-ата Чоло Симеоне трябваше да направи втора принудителна смяна след травма и на Хименес. В 38-ата Филипе Луиш центрира отляво, Гризман плонжира и прати топката в аут. Във втората добавена минута на първата част Фажир извърши нарушение в центъра на терена и беше изгонен с втори жълт картон.

През второто полувреме стана напечено пред вратата на Херман Лукс. В 53-ата минута Яник Ферейра Караско разтресе близката греда след шут от 20 метра. Пет минути по-късно вратарят на Депор показа страхотен рефлекс, отразявайки удар на Анхел Корея от малкото наказателно поле. Аржентинецът засече топката с глава, но стражът спаси с крак.

В рамките на същата минута Филипе Луиш шутира по диагонала и около метър го раздели от целта. В игра се появи Кевин Гамейро, сменяйки Ферейра Караско. В 70-ата Хуанфран изведе Гамейро при известни съмнения за засада, френският нападател центрира остро и Гризман насочи в мрежата от пет метра - 1:0. Повторенията показаха, че няма засада. В 85-ата Хуанфран извади топката към непокрития Гризман на дузпата, но французинът загуби равновесие.