Първа загуба за Евертън с Куман

Отборът на Евертън записа първа загуба в новия сезон на Премиър лийг, след като бе победен с минималното 0:1 при визитата си на Борнемут в двубой от шестия кръг на шампионата.Единственото попадение отбеляза Джуниър Станислас в 23-ата минута. Тогава хитро подаване на Хари Артър остави халфът на стрелкова позиция на границата на наказателното поле и с мощен шут не даде шансове на Маартен Стекеленбург.

Като цяло домакините бяха по-активният тим през по-голямата част от срещата и заслужено се поздравиха с успех. Победата им можеше да бъде и още по-изразителна, но Джак Уилшир удари греда, а пропуски направиха още и Артър и Калум Уилсън. Най-чистото положение за "карамелите" пък бе пропиляно от Ромелу Лукаку, чийто удар с глава бе спасен от Артур Боруц.

По точи начин Евертън позна вкуса от загубата за първи път под ръководството на Роналд Куман, прекъсвайки серията си от четири поредни победи, и се смъкна до до четвърта позиция в подреждането с 13 точки - на пет от лидера Манчестър Сити, който продължава да е безгрешен. Борнемут от своя страна се поздрави с втора победа през сезона и вече има седем точки на 13-а позиция.