Криза?! Юнайтед разби шампионите на "Олд Трафорд" след впечатляващо полувреме (видео)

Манчестър Юнайтед разби с 4:1 шампиона Лестър и показа на скептиците, че твърденията за криза в отбора след трите поредни загуби са силно преувеличени. "Червените дяволи" изиграха много силно първо полувреме на "Олд Трафорд", в което вкараха и четирите си гола. Точни бяха Крис Смолинг (22'), Хуан Мата (37'), Маркъс Рашфорд (40') и Пол Погба (42'), който вкара първия си гол след рекордния си трансфер през това лято. След почивката Демарай Грей (59') върна едно попадение, но това не промени факта, че Лестър трябваше да преглътне трета загуба в Премиър лийг от началото на сезона.

Голямото решение на Жозе Моуриньо за днешния двубой бе, че Уейн Рууни остана на скамейката за началото, което означаваше, че с капитанската лента бе Крис Смолинг. Сред резервите остана и Маруан Фелаини, докато Антони Марсиал и Люк Шоу са контузени. Андер Ерера, Джеси Лингард, Маркъс Рашфорд и Хуан Мата започнаха като титуляри.

Клаудио Раниери заложи на същите 11, които започнаха и в миналия шампионатен мач на Лестър - победата с 3:0 над Бърнли. Ислам Слимани и Джейми Варди водеха атаката на шампионите. Каспер Шмайхел пропусна и този двубой заради контузия.

В първите минути домакините очаквано опитаха натиск, но постепенно "лисиците" започнаха да поглеждат по-често към вратата на Де Хеа и атаките им бяха доста по-директни от тези на техния съперник. Това обаче доведе само до две разбърквания след корнери и до един неточен удар от Хут от добра позиция.

В 22-рата минута Смолинг откри резултата, след като надскочи Хут и засече с глава центриране от корнер на Дейли Блинд. Попадението вдъхна увереност на "червените дяволи", които в следващите минути заиграха доста раздвижено и Рашфорд и Ибрахимович можеха спокойно да удвоят, но техните удари не бяха достатъчно точни, макар и да дойдоха след много добри атаки на домакините. В 30-ата минута пък Погба опита удар от над 30 метра, но Цийлер изби в корнер.

В рамките на пет минути - между 37-ата и 42-ата, Манчестър Юнайтед довърши шампионите. Първо Хуан Мата направи 2:0 след много добра комбинация между него, Погба и Лингард, след която испанецът стреля с левия крак в далечния ъгъл. В 40-ата минута преднината на домакините стана класическа. Блинд изпълни корнер по земя, Мата бе изпуснат на близката греда и продължи към Рашфорд, който засече пред голлинията. В 42-ата минута Пол Погба вкара първия си гол с екипа на Манчестър Юнайтед, засичайки с глава поредното центриране от ъглов удар на Блинд - 4:0. Така Лестър получи три гола след корнери, изпълнени от Блинд, което не говори никак добре за така стабилната през миналия сезон отбрана на шампионите.

"Червените дяволи" пък отбелязват четири гола за първото полувреме за първи път от декември 2012-а.

Любопитно бе, че на почивката Клаудио Раниери замени двете си големи звезди - Джейми Варди и Риад Марез.

Гостите подобриха играта си след почивката и в 59-ата минута Демарай Грей намали с изключителен гол, дошъл след удар от над 25 метра. Това бе и първи гол на младия англичанин с екипа на Лестър. Вина за него имаха и Лигард и Валенсия, които на успяха да попречат на Грей и му позволиха да шутира.

В 77-ата минута Грей опита нещо подобно, но този път Де Хеа успя да изчисти с атрактивна намеса.

Юнайтед вече има 12 точки, докато Лестър е със седем.