Бразилска самба в Разград, Ботев спря невероятната серия на Дунав (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) спря невероятната серия на Дунав от седем мача без поражение в Първа лига. "Канарчетата" победиха играчите на Веселин Великов с 2:1, а бразилците Фелипе Бризола и Жоао Пауло изиграха ключова роля за успеха.

Срещата започна перфектно за "драконите", като още в 12-ата минута Антон Огнянов откри резултата за тима. В 28-ата минута обаче Фелипе Бризола изравни с перфектен изстрел, а другият бразилец Жоао Пауло направи обрата пълен в 64-ата минута, когато матира Мартин Луков за втори път и донесе важни три точки и много поводи за размисъл в редиците на Дунав.

Първият гол в сблъсъка от осмия кръг падна в 12-ата минута. След невероятно груба грешка на Крум Стоянов, Юли Ненов пое топката и я подаде перфектно на Антон Огнянов, който нямаше проблеми да реализира в опразнената врата. Това е негов четвърти гол в Първа лига до този момент през сезона.

В 21-ата минута Мирослав Будинов получи добър пас в наказателното поле след центриране на Юлиян Ненов, но шутира много високо над целта.

В 28-ата минута невероятната серия на Мартин Луков без допуснат гол приключи. Бразилецът Фелипе Бризола препарира стража с мощен удар в горния десен ъгъл. Четири минути по-късно и Серкан Юсеин шутира от дистанция, но този път Луков се намеси блестящо, за да запази резултата 1:1.

Малко по-късно Бризола изведе Жоао Пауло зад защитата, голмайсторът стреля по диагонал на вратата, но топката мина на сантиметри от целта. В 43-ата минута Иван Стоянов се измъкна зад гърба на отбраната на "драконите", стреля, но Луков запази хладнокръвие и изби удара. Кълбото попадна в краката на Бризола, той излъга защитник и стреля, но в тялото на противник. По този начин шансът за пълен обрат беше пропилян.

Второто полувреме започна ударно за "драконите". Юли Ненов бе изведен зад защитата, излъга бранител на "канарчетата" и стреля, но шутът му разтресе горната греда. В 64-ата минута голмайсторът на пловдивчани Жоао Пауло вкара втория гол в мрежата на Дунав. Той получи извеждащо подаване от Тодор Неделев и бразилецът с отличен удар направи резултата 1:2.

В 77-ата минута Жоао Пауло можеше да вкара втория си гол в срещата. Нападателят излезе сам срещу вратаря на домакините, но стражът на Дунав не позволи на бразилеца да се разпише. Последва натиск на играчите на Веселин Великов, но до гол така и не се стигна.

В следващия кръг Дунав гостува на лидера Левски, а Ботев (Пловдив) приема ЦСКА-София.