ПСЖ се дъни преди гостуването си в София

Отборът на Пари Сен Жермен стъпи накриво преди сблъсъка си с Лудогорец в Шампионската лига. Френският шампион загуби с 0:2 гостуването си на Тулуза от 7-ия кръг на Лига 1 и така бе изпреварен от днешния си съперник в класирането. Домакините на стадион "Мюнисипал" пък могат да са много доволни от представянето си и записаха трета поредна победа с попадения на Ян Боджие в 48-ата минута от дузпа и на Джими Дурмаз в 79-ата минута.

ПСЖ бе по-добрият отбор през първото полувреме, но отново се видя старата слабост на тима с проблемите в завършващата фаза. Грешникът отново бе Единсон Кавани, който пропиля две чудесни възможности за откриване на резултата, като отблизо не успя да преодолее вратаря на съперника.

В началото на втората част гостите получиха още по-тежък удар над амбициите си. В 48-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на Тулуза, след като Серж Орие задържа в наказателното поле Ула Тойвонен, а защитникът получи и втори жълт и червен картон и остави тима си с 10 души на терена. Боджие пък реализира от бялата точка и даде преднина в резултата на домакините.

Дори и с човек по-малко ПСЖ продължи да търси поне изравняването и на няколко пъти и вратарят Албан Лафонт трябваше да се намесва решително, за да опази вратата си. В 79-ата минута обаче груба грешка в защитата на гостите окончателно реши всичко в мача. Една лошо върната топка от Тиаго Мота бе отнета от Дурмаз, който напредна и заби втори гол във вратата на Алфонс Ареола за крайното 2:0.

Така Тулуза записа ценен успех и излезе на 2-ото място във временното класиране с актив от 14 точки. ПСЖ пък вече е 3-ти с 13 точки и ще бъде поне леко разклатен преди гостуването си на "Васил Левски" в София.