Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

"Зелен" рецитал преди ПСЖ (видео)

Отборът на Лудогорец изигра най-силния си мач от началото на сезона в Първа лига. Българският шампион изнесе рецитал на Верея преди мача от Шампионската лига с ПСЖ. В мач от 8-ия кръг "зелените" се наложиха с 5:1, като това бе най-малкото, с което домакините се отърваха. Ако "орлите" бяха вкарали чистите си голови положения, резултатът съвсем спокойно можеше да бъде двуцифрен.

Първото попадение отбеляза Вирджил Мисиджан в 13-ата минута. В 29-ата Джонатан Кафу удвои. В 49-ата минута Вандерсон вкара за 3:0. В 68-ата минута Кафу реализара за 4:0, а две минути по-късно Марселиньо направи резултата катастрофален за домакините - 5:0. В 86-ата минута Елиаш намали на 5:1, след изпълнение на дузпа.

Лудогорец бе пълен господар на терена и не остави никакъв шанс на своя опонент. Възпитаниците на Георги Дерменджиев редяха атака след атака, като част от набезите бяха доста скоростни и красиви. Верея не успя да застраши нито един път сериозно вратата на Милан Борян. Опасностите се изчерпаха с няколко далечни удара и безцелни центрирания.

Преди този мач Верея имаше три домакински победи и не бе допускал гол.

Първата опасност бе в 11-ата минута, когато Козмин Моци изведе зад гърба на защитата Вирджил Мисиджан. Крилото пое майсторски, но се забави да стреля и не успя да реализира.

Две минути по-късно Мисиджан бе изведен отляво и от малък ъгъл вкара за 1:0. При паса останаха съмнения за засада, но това няма голямо значение, тъй като бе въпрос на време българският шампион да отбележи гол.

В 22-ата минута Марселиньо изведе Джонатан Кафу на чиста позиция. Нападателят потърси изненадата, като се опита да преодолее стража на домакините с удар с външен фалц, но той се оказа твърде слаб.

В следващата атака Лукаш Саша се озова на добра позиция за стрелба и опита късмета си, но Караджов демонстрира добър рефлекс и изби в корнер.

В 29-ата минута Марселиньо изведе Кафу на голова позиция и този път звездата на "орлите" не сгреши. Бразилецът овладя и с премерен изстрел реализира за 2:0.

В 31-ата минута Мисиджан показа своя арсенал от финтове и след като развинти играч на Верея, нацели левия стълб с фалцов шут.

Минута по-късно Марселиньо имаше отлична възможност да сложи окончателно точка на спора, но шутира право в ръцете на Караджов.

Малко преди края на първата част Вандерсон имаше шанс да запише името си сред голмайсторите, но стражът на Верея не позволи това да се случи.

Секунди по-късно бразилецът излезе сам срещу вратаря, но Караджов усети, че играчът на българския шампион се гласи да го прехвърли и неутрализира опасността.

Второто полувреме стартира с гол във вратата на Верея. Кафу намери Вандерсон, който на празна врата направи резултата класически.

В 68-ата минута Вандерсон изведе Кафу сам срещу вратаря. Бразилецът преодоля на скорост последното препядствие и на празна врата не сбърка за 4:0.

Само две минути бяха нужни на "орлите" за пети гол. Марселиньо направи двойно подаване с Кафу и вкара с левия крак.

В 86-ата минута Верея намали на 5:1. Йордан Минев не отигра добре с глава и се опита да поправи грешката си, но в желанието си да върне притежението на кълбото на своя отбор, събори играч на домакините в наказателното поле. Главният съдия отсъди най-тежкото наказание. Зад топката застана Елиаш, който хладнокръвно оформи крайния резултат.

ВЕРЕЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:5

0:1 Мисиджан 13