Минимална победа върна усмивките в Благоевград (видео)

Отборът на Пирин (Благоевград) постигна трудна, но много важна победа с 1:0 срещу Монтана в първия мач от осмия кръг на Първа професионална лига. В герой за "орлетата" се превърна бранителят Стилиян Николов, който върна усмивките на феновете на стадион "Христо Ботев".

След този успех играчите на Стефан Генов събраха актив от 10 точки. Гостите от Монтана остават на 12-то място със само 4 пункта.

Първата интересна ситуация дойде в 13-ата минута, когато Петър Атанасов пробва изстрел от дистанция, но кълбото мина покрай десния страничен стълб зад Красимир Костов. Две минути по-късно и Стивън Петков се опита да накаже стража на "орлетата", но ударът му с глава бе твърде слаб, за да затрудни младежкия национал.

В 23-ата минута Красимир Костов направи страхотна грешка. Вратарят на Пирин напусна наказателното си поле, за да отиграе изритана топка и вместо да я изчисти, я прати в краката на Петър Атанасов. Той веднага опитa прехвърлящ удар, който oбаче не се получи.

В 31-ата минута "зелените" направиха перфектна атака. Станислав Костов и Орлин Старокин сътвориха чудесно двойно подаване. Бившият играч на Левски центрира отново към Костов, който стреля над вратата.

В края на първата част се откри отлична възможност пред Даниел Младенов. Крилото получи фантастичен пас от Станислав Костов, той бутна топката покрай стража на гостите, но след това се подхлъзна и не успя да открие резултата в срещата.

Второто полувреме започна ударно за Пирин. Защитникът Стилиян Николов вкара първия гол в срещата. Той се възползва от грешка в защитата на гостите и наказа Ивайло Василев.

В 65-ата минута Антон Полюткин бе изгонен от главния съдия Ангел Баялцалиев. Бранителят получи втори жълт картон в двубоя. Първият картон, който получи бе за нарушението, което извърши за фаула преди първия гол в срещата.

В 74-ата минута Контохристос центрира от фаул към наказателното поле. Костов излезе толова неразчетено, че топката го подмина. Само късметът спаси "орлетата" от изравнително попадение.

В следващия кръг Пирин гостува на Локомотив (Пловдив), а футболистите на Стевица Кузмановски приемат Локомотив (Горна Оряховица).