Автогол и дузпа донесоха първа победа на Валенсия (видео)

Валенсия най-накрая сложи край на "черната" си серия от 4 поредни загуби от началото на първенството. Тази вечер "прилепите" надиграха с 2:1 Алавес и записаха първия си успех за сезона, като в същото време нанесоха и първото поражение на своя съперник. Успехът обаче отново не дойде лесно и това стана след автогол на Виктор Лагуардиа в 28-ата и попадение от дузпа на Даниел Парехо в 88-ата минута. За гостите пък се разписа Гайска Токеро в 45-ата имнута.

Валенсия започна по-добре мача и с малко късмет стигна до откриване на резултата. В 28-ата минута при едно центриране в наказателното поле Виктор Лагуардия с глава прати топката в собствената си врата.

В края на полувремето обаче "прилепите" изпуснаха инициативата и бяха наказани. При едно центриране от корнер Гайска Токеро възстанови равенството.

През втората част домакините отново се хвърлиха в атака и в 57-ата минута удар на Еляким Мангала с глава се отби от гредата. Натискът на Валенсия обаче така и не даваше резултат до 87-ата минута, когато Закария Бакали бе спънат в наказателното поле за дузпа. Даниел Парехо пък бе безпощаден от бялата точка и така донесе ценната победа на своя тим.

Този успех изкачи Валенсия до 18-ото място в таблицата с актив от 3 точки. Алавес пък запазва 11-ото си място с 6 точки.