Рома помете Кротоне (видео)

Отборът на Рома зарадва феновете си с убедителна победа срещу Кротоне на "Олимпико". "Вълците" прегазиха съперника си с 4:0 в мач от междинния 5-и кръг на Серия "А". Начало на головата фиеста даде Стефан Ел Шаарауи в 26-ата минута. Той се възползва от хубав пас на Алесандро Флоренци и изведе "джалоросите" напред в резултата. В 37-ата минута египетският нападател Мохамед Салах с мощен шут с левия крак опъна мрежата зад стража Алекс Кордас, след като получи прекрасен пас в наказателното поле от Ел Шаарауи.

След почивката две попадения за Рома реализира босненският нападател Един Джеко. Три минути след началото на втората част Джеко получи великолепен извеждащ пас от Франческо Тоти и прехвърли Кордас. В 57-ата минута Джеко оформи крайния резултат в срещата с удар отблизо след асистенция на Салах.

В 60-ата минута гостите, в чийто състав не бе възстановяващият се от травма български офанзивен халф Александър Тонев, пропуснаха отличен шанс за почетно попадение. Тимът на Кротоне получи право да изпълни дузпа, но Войчех Шчесни спаси удара от бялата точка на Рафаеле Паладино.

След този успех тимът на Лучано Спалети заема трето място в класирането с 10 точки. Кротоне заема последната 20-а позиция с 1 точка, а лидер е Ювентус с 12 точки, пред Наполи с 11.