"Лебедите" не затрудниха резервите на Сити

Лидерът в Премиър лийг Манчестър Сити победи с 2:1 като гост Суонзи в среща от третия кръг на Купата на Лигата в Англия и се класира за следващата фаза на турнира. Мениджърът на "гражданите" Джосеп Гуардиола беше извършил девет промени в титулярния състав в сравнение с 11-те, които победиха с 4:0 Борнемут във Висшата лига през уикенда. Голямата новина беше завръщането на капитана Венсан Компани, който дълго време лекуваше контузия.

След скучно 0:0 през първото полувреме, "гражданите" нанесоха своя удар в началото на вторите 45 минути. Бърза атака разкъса отбраната на Суонзи, а завършващият удар нанесе Гаел Клиши, който откри резултата.

В 68-ата минута грешка в защитата на Суонзи позволи топката да попадне у Навас отдясно, той центрира в наказателното поле, където пръв до нея стигна 19-годишният Алейкс Гарсия, който с удар по земя направи резултата 2:0. Това попадение беше първо за Гарсия в мъжкия футбол и на практика класира Сити за четвъртия кръг в надпреварата.

В добавеното време Гилфи Сигурдсон успя да се разпише почетно за домакините, след което реферът свири край на мача.

Суонзи - Манчестър Сити 1:2
0:1 - Клиши (49)
0:2 - Гарсия (68)
1:2 - Сигурдсон (90)

Суонзи: Нордфелд, Ранхел, Ван дер Хоорн, Амат, Тейлър, Фултън Корк, Бритън, Нейтън, Борха, Раутлидж.

Манчестър Сити: Кабайеро, Сабалета, Компани, Стоунс, Фернандо, Гарсия, Навас, Анхелино, Сане, Иеанашо.