Юнайтед спря пропадането с труден успех за Купата на Лигата (видео)

Манчестър Юнайтед направи първа крачка към излизане от кризата, в която се намира. Тази вечер "червените дяволи" надиграха с 3:1 Нортхамптън в мач от третия кръг за Купата на Лигата. Така отборът спря пропадането си и записа първи успех след трите поредни поражения в предните три мача. Играчите на Жозе Моуриньо обаче отново не впечатлиха с играта си и успехът не дойде никак лесно. Майкъл Карик откри резултата в 18-ата минута, но Ревел от дузпа изравни в 43-ата минута. През втората част гостите все пак стигнаха до победата с попадения на Андер Ерера в 68-ата и Маркъс Рашфорд в 75-ата минута и така се класираха за следващата фаза на турнира.

Юнайтед започна по-силно мача и в 6-ата минута Уейн Рууни сътвори невероятен пропуск, като от два метра не успя да уцели вратата. След това в 18-ата минута "червените дяволи" получиха непряк свободен удар в наказателното поле, след като вратарят улови топка, върната му от негов съотборник. Изстрелът на Рууни бе в стената, но топката стигна до Майкъл Карик, който от границата на наказателното поле не сгреши за 0:1.

Гостите можеха да поведат с два гола в 31-ата минута, когато удар на Тимъти Фосу-Менса с глава се отби от гредата, а Рууни довкара топката, но бе в засада и попадението не бе зачетено.

В края на полувремето обаче и Нортхамптън започна да поглежда към вратата на Серхио Ромеро. В 32-ата минута Кенджи Горе отправи първия удар към вратата на аржентинеца, но той не бе точен. След това отново холандецът напредна отляво, финтира двама защитници и стреля право в напречната греда. В 42-ата минута домакините си спечелиха и дузпа. Дейли Блинд събори Хоскинс в наказателното поле, а Алекс Ревел от бялата точка не сгреши за 1:1.

Ман Юнайтед засили натиска в началото на втората част, но без сериозно да застраши вратата на съперника. Така Жозе Моуриньо се видя принуден да пусне в игра Златан Ибрахимович и Маркъс Рашфорд.

Това като че ли раздвижи атаката на гостите и първо в 59-ата минута далечен изстрел на Андер Ерера доста затрудни вратаря, а в 68-ата минута испанецът този път успя да прати топката в мрежата с удар по земя от движение за 1:2.

В 75-ата минута Рашфорд реши всичко с трето попадение за "червените дяволи". Младият нападател получи наглед безнадежден дълъг пас зад защитата, но вратарят Адам Смит излезе неразчетено и позволи да бъде елементарно финтиран, а след това на празна врата нападателят на Юнайтед нямаше как да сгреши за 1:3.

Така Манчестър Юнайтед успя да се промъкне в следващата фаза на турнира и вече чака следващия си съперник.

Нортхамптън - Ман Юнайтед 1:3
0:1 Карик (18)
1:1 Ревел (43) д.
1:2 Ерера (68)
1:3 Рашфорд (75)

Нортхамптън: Смит, Молони, Закуани, Даймънд, Бюканън, Горе (Потър 66), МаКорт (Ричардс 73), Бютман (О'Туул 54), Тейлър, Ревъл, Хоскинс

Ман Юнайтед: Ромеро, Рохо, Блинд, Смолинг, Фосу-Менса (Рашфорд 55), Карик, Шнайдерлин (Фелаини 73), Ерера, Йънг, Депай (Ибрахимович 55), Рууни