Реал Мадрид се препъна и се размина с рекорда (видео+галерия)

Европейският шампион Реал Мадрид направи само 1:1 с гостуващия Виляреал в двубой от междинния пети кръг на Ла Лига. Бруно (45-дузпа) даде аванс на гостите, а Серхио Рамос изравни в 48-ата. Въпреки силния натиск през втората част домакините не стигнаха до трите точки. Така Реал прекъсна серия от 16 поредни победи и не успя да стане едноличен рекордьор.

В отсъствието на Лука Модрич и Каземиро Зинедин Зидан даде шанс на Хамес Родригес и Матео Ковачич. Данило измести Даниел Карвахал от дясната част на защитата. Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо поведоха нападението. Никола Сансоне действаше най-отпред за "подводницата" при схема 4-2-3-1.

Реал Мадрид - Виляреал Началният домакински натиск на "лос меренгес" донесе множество корнери. При едно от центриранията от флагчето Хамес изскочи на първа греда и стреля с глава - в тялото на Жонатан дос Сантос. Минута по-късно Бензема не успя да шутира добре след разбъркване в наказателното поле на "жълтите". В 18-ата Бейл се извиси при лявата греда на Серхио Асенхо и с глава насочи към другата греда, където Бензема насочи, но стражът внимаваше.

Гостите от "Ел Мадригал" изградиха добро нападение в 20-ата минута, ала Ману Тригерос стреля слабо. Осем минути по-късно валенсианци отново задържаха топката в близост до противниковата врата, Саму Кастийехо асистира триково към Денис Черишев, който стреля от дъгата, но Кико Касийя изби в корнер. В 32-ата Кристиано Роналдо шутира без забавяне от 18 метра, пращайки топката над гредата. В 38-ата преместилият отляво Бейл изпомпа мощно топката по диагонала - на метър-два от целта.

Реал Мадрид - Виляреал - 1:1 Минута по-късно Сансоне не можа да намери съотборник в наказателното поле след скоростна акция в жълто. В 44-ата Виляреал имаше брилянтна възможност за гол, но Сансоне не взе вярното решение в наказателното поле. В края на полувремето Марсело трябваше да напусне терена заради травма. В 45-ата Серхио Рамос разпери ръка и блокира непозволено удара на Тригерос. Подобно на ситуация отпреди три дни, капитанът се хвана за лицето, но този път не заблуди съдията - дузпа. Бруно реализира в стил "Паненка" за 0:1.

Второто полувреме започна с вихрушка пред вратата на Асенхо. Още в 48-ата минута Рамос изкупи вината си с гол от запазена марка. Андалуският бранител се измъкна от опеката при корнер и отбеляза с глава на втора греда, насочвайки в близкия ъгъл - 1:1. Това беше гол номер 46 за Рамос за Реал, който го изравни в Роберто Карлош.

Реал Мадрид - Виляреал - 1:1 Защитата на гостите беше силно смутена след попадението, а натискът на домакините продължи. Столичани не се възползваха от импулса за нов гол. В 61-ата минута крачка не достигна на Роналдо след остро центриране на Даниел Карвахал. Номер 7 се удари в гредата, но бързо стъпи отново на крака. В 65-ата Бейл стреля много опасно по диагонала, вратарят не помръдна, а топката профуча покрай гредата, излизайки в аут.

В 76-ата минута Бензема изигра последното си действие в мача, насочвайки с глава над гредата, а след това беше заменен от Алваро Мората. В 80-ата Тони Кроос шутира от дистанция, Асенхо изпусна топката, но я хвана преди добавка. В 83-ата Мората стреля с глава, но заби топката в земята и вратарят успя да избие над гредата. В 86-ата домакините поискаха дузпа. Серхио Рамос се хвърли в наказателното поле и не заблуди рефера. Повече на дузпа приличаше положение с Бензема в началото на второто полувреме, когато той получи ритник от Виктор Руис.

Реал Мадрид - Виляреал - 1:1 В 88-ата Данило центрира опасно отляво, топката рикошира и не се намери кой да я насочи към вратата. Минута по-късно Карвахал върна назад към Роналдо, португалецът стреля без забавяне - в ръцете на Асенхо. В добавеното време реферът отново си навлече гнева на феновете, след като назначи нарушение доста по-назад от вратата на Асенхо.

В крайна сметка Виляреал се добра до точката. Реал остава на върха.