Ботев (Пд) напред за Купата след мач с 9 гола

Отборът на Ботев (Пловдив) разпиля Пирин (Гоце Делчев) с 6:3 като гост и се класира на 1/8-финал за Купата на България. Тодор Неделев (54, 70-дузпа) , Жоао Паоло (44, 64) и Фелипе Бризола (40, 75) вкараха по два гола за пловдивчани. Толкова отбеляза и Борислав Хазуров (37, 68-дузпа) от домакините. Резервата Ибрахим Мехремски пък оформи крайното 3:6 в 78-ата минута.
Така "канарчетата" продължават напред в турнира подобно на своите съграждани от Локомотив (Пловдив) с разгром далеч от Пловдив. Както е известно, "смърфовете" разпиляха вчера с 5:2 Черноморец (Балчик).

Двубоят започна с греда за "жълто-черните" след удар на Тодор Неделев от 18 метра. Нападателят на Пирин Хазуров даде аванс на своите в 37-ата минута, но гостите върнаха гола веднага. Бризола изравни в 40-ата минута.

Втората част започна много по-добре за "канарчетата", които в рамките на десет минути вкара три гола между 54-ата и 64-ата минута. Първо Неделев даде аванс на Ботев, а след това Жоао Паоло вкара трети гол в следващата атака. Осем минути по-късно отново той вкара за 1:4. Хазуров от дузпа намали в 68-ата минута, но при следващата атака Наделев също от бялата точка върна преднината от три гола на гостите.
Бризола стана третият играч с две попадения на Ботев в мача, като вкара шестия гол на за тима в 75-ата минута. Мехренски пък вкара третия гол за Пирин в 78-ата минута, като оформи крайното 6:3 за Ботев (Пловдив). Воденият от Николай Киров отбора вкара цели десет гола в последните си два официални мача, което няма как да не се харесва на феновете.

ПИРИН (ГД) - БОТЕВ (ПД) 3:6
1:0 Хазуров (37)
1:1 Бризола (40)
1:2 Неделев (54)
1:3 Жоао Паоло (55)
1:4 Жоао Паоло (64)
2:4 Хазуров (68-д)
2:5 Неделев (70-д)