Арсенал се разправи с Бендтнер и компания (видео)

Отборът на Арсенал преодоля с лекота третия кръг на турнира за Купата на Лигата на Англия и се класира за осминафиналите. Лондончани разгромиха с 4:0 своя домакин Нотингам Форест. Гранит Джака (24) даде аванс на Арсенал в резултата през първата част, а през втората две попадения реализира Лукас Перес (60-дузпа, 71). В последните секунди и Алекс Окслейд-Чембърлейн порази противниковата врата.

Пайтим Касами в 9-ата минута пропусна добра възможност за гол за Форест, стреляйки неточно по земя. Арсенал отговори с удар на Чуба Акпом, който получи топката в наказателното поле на домакините и без забавяне стреля, но вратарят Владимир Стойкович изби. В 21-ата минута бившият нападател на Арсенал Никлас Бендтнер стреля опасно от границата на наказателното поле към вратата на Емилиано Мартинес, но шутът бе неточен.

В 24-ата минута новото попълнение на Арсенал Гранит Джака с далечен изстрел с левия крак изненада Стойкович и изведе "топчиите" от Лондон напред в резултата. Стражът на Форест успя да закачи топката, но не и да стори нещо повече от това.

В самия край на първата част сантиметри не достигнаха на Рение Аделейд да направи резултата 0:2. Халфът, който е едва на 18 години, получи шанс да стреля след хубава контраатака на Арсенал, но на удара му не достигна съвсем малко точност.

Четвърт час след началото на второто полувреме Арсенал вкара втори гол. Футболистите на Арсен Венгер получиха право да изпълнят дузпа в 59-ата минута, след като юношата на Челси Майкъл Мансиен извърши нарушение срещу Чуба Акпом. Лукас Перес не сбърка от бялата точка и направи резултата 0:2, като на практика почти реши мача в полза на лондончани.

В 71-ата минута Перес действително сложи точка на спора с втория си гол в мача. Мансиен отново бе неуверен и допусна Перес твърде лесно да се пребори за топката, след което новото попълнение на "артилеристите" завърши пробива си с гол за 0:3.

28-годишният испанец можеше да оформи и хеттрик до края на срещата, но направи пропуск в една удобна ситуация около четвърт час преди края. В предпоследната минута Перес пак не успя да отправи хубав удар, след като получи топката в наказателното поле.

Между пропуските на Перес домакините също пропиляха добър шанс за почетно попадение, а в третата минута на добавеното време Алекс Окслейд-Чембърлейн, след прекрасна атака на гостите, реализира още едно попадение за Арсенал и направи победата на лондончани още по-изразителна.

НОТИНГАМ - АРСЕНАЛ 0:4
0:1 Джака (24)
0:2 Перес (60-дузпа)
0:3 Перес (71)
0:4 Окслейд-Чембърлейн (90+3)